czwartek, 4 lutego 2016

10 porad dotyczących zakupu, przechowywania i prania bielizny.

10 porad dotyczących zakupu, przechowywania i prania bielizny.

ZAKUP BIELIZNY
DOBÓR ROZMIARU: jakiś czas temu najpopularniejszym rozmiarem był 75B. Byłam jedną  z osób, które go nosiły. Nie miałam porównania, ponieważ  na osiedlowym bazarze ne ma staników z obwodem mniejszym niż 75 cm. Dlatego musiałam zacząć kupować w ESOTIQ. Jak dobrać stanik?

1. Po wymierzeniu obwodu POD biustem, należy odjąć 5 cm. Na przykład jeśli mój obwód=70 cm, mój rozmiar stanika to 65.
2. W ten sam sposób mierzymy obwód w biuście. Poszczególne wymiary i odpowiadające im litery miseczek znajdziemy na stronie sklepu.
3. Fiszbiny stanika powinny obejmować całą pierś a pierwsze zszycie (licząc od przodu) powinno przebiegać pod pachą.
4. Rozmiar rozmiarowi nierówny dlatego nie radzę kupować staników bez przymierzenia. Po założeniu wybranego modelu należy podnieść ręce w górę: stanik nie powinien"podjeżdżać" w górę.
5. Podstawowe 3 barwy bielizny to: beż, biel i czerń. Beżowa/cielista bielizna jest najbardziej uniwersalna. Kupując staniki w tych 3 barwach, najłatwiej będzie nam dobrać dół. W moim przypadku sprawa wygląda następująco: na bazarze nie ma dla  mnie odpowiedniego rozmiaru stanika, ale są  odpowiednie rozmiary majtek. Ceny są niższe a zdarza się, że jakość jest bardzo wysoka. Mogę łatwo znaleźć czarne/białe/beżowy "doły" - są na każdym stoisku z bielizną.

PRZECHOWYWANIE BIELIZNY
6. MIEJSCE: najlepiej w małych szufladach.
7. Nie polecam układania jednego  na drugim.
8. MÓJ PATENT NA PRZECHOWYWANIE BIELIZNY: wybieram "górę" w danym kolorze, składam na pół, tak aby wnętrza miseczek były do siebie skierowane. Powstaje wolna przestrzeń, w którą wkładam odpowiednio złożone "doły" w tym samym kolorze. Efekt jest bardzo dobry: szybko mogę skompletować całość.
9. Nie warto trzymać bielizny, której się nie lubi. Warto mieć w domu tylko tę, w której czujemy się dobrze :-)

PRANIE BIELIZNY
10. Wiele osób pierze bieliznę ręcznie. Ja piorę w pralce, oczywiście wybierając najdelikatniejszy program, może być bez wirowania. Polecam taki sposób prania: piorąc w pralce pozbędziemy się zabrudzeń, które powstają pod wpływem dezodorantów antyperspiracyjnych, a przy okazji oszczędzimy czas.

To wszystko na dzisiaj.
Miłego dnia! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! ♥
Będzie mi miło, jeśli odwiedzisz tę stronę ponownie :-)