niedziela, 17 lipca 2016

"Kierunek i szczęście"

   Witam Was!
    Z reguły dodaję posty modowe, dziś jednak odstąpię od tej reguły.
Dawno nie miałam tak złego humoru... :-( Czy to nadmiar obowiązków, czy to cel, którego nie udało mi się osiągnąć (mimo  mojego bardzo dużego wkładu), czy też stres związany z niepewnością w prowadzeniu pierwszego w życiu biznesu... Sama nie wiem. Przez ostatnie miesiące bardzo dużo się zmieniło. Mój świat trochę wywrócił się "do góry nogami". Nadeszła  pora, by zmienić  priorytety w swoim życiu. Niestety, bez niczyjej pomocy, bo większość moich znajomych, z którymi byłam kiedyś w dobrych relacjach, przestała "pasować" do mojej obecnej "wersji". Jak mówi japońskie przysłowie: "Aby coś otrzymać, najpierw trzeba coś oddać". I w 100% się z nim zgodzę... tyle, że ciężko jest "oddawać". Jestem w sytuacji, w której nie do końca się odnajduję. Konsekwentne trzymam się swojego postanowienia, by nie wchodzić w byle jakie relacje, w efekcie jestem w sytuacji, w której otacza mnie wielu znajomych, z którymi mogę porozmawiać... o  pogodzie lub innych głupotach.
Dwie nowe prace, nowa firma, zmiana perspektyw - to mnie przytłacza. Mam wolę walki o swoje, ale zastanawiam się, ile  można tak walczyć? Coś co wydaje się być wyzwanie, pozytywnym bodźcem do zmiany, w chwili słabości zamienia się w barierę nie do pokonania... :-(

    Poniżej zamieszczam 2 bajki autorstwa J.Bucay.
- Pierwsza odzwierciedla idealnie nieprzyjemną sytuację, w której się  ostatnio znalazłam - będąc oceniona w opisany sposób. Mimo, że nie  przejmuję się  opinią  innych, boli mnie gdy w ten sposób zachowują się osoby, które darzyłam dużym zaufaniem;
- Druga mówi o szczęściu, z którym mi chyba ostatnio nie po drodze.

Mnie pomogły... moze komuś z Was też pomoże...
Zapraszam!

wtorek, 12 lipca 2016

"Mom jeans"

   Witam Was!
   Zdjęcia tej stylizacji zrobiłam w ostatnią niedzielę. 
Światło było tak beznadziejne, że aparat zaczął trochę wariować (a ja razem z nim ;-)). Wreszcie znalazłam miejsce, w którym oświetlenie było odpowiednie, chociaż nie brakowało wpadek. Będę musiała zapisać się na kurs profesjonalnej fotografii. 
   Powracając do dzisiejszego zestawu: dawno nie miałam na sobie tak wygodnego ubrania! Chociaż "mum jeans" (lub jak kto woli: "mama jeans") wyglądają na mało kobiece, w rzeczywistości nic bardziej mylnego! Przymierzyłam je przypadkiem będąc na wizycie kontrolnej w Warszawie (mimo, że odcinki 8 sezonu Kliniki Urody zostały już nagrane, moje leczenie wciąż trwa... i trwało będzie jeszcze przez ponad rok). Miałam akurat kupon z facebooka na 40% zniżki do Reserved. I tak trafiły do mojej szafy. Połączyłam je z koszulką z H&M oraz torebką Mohito. Całość bardzo mi przypadła do gustu :-) 
A Wam?
Zapraszam do obejrzenia całego postu ;-)

niedziela, 10 lipca 2016

Simply outfit: white & blue

   Witam Was!
   Jak Wam mija niedziela? 
Mnie bardzo pracowicie. Ale znalazłam chwilę na wykonanie zdjęć na bloga. To moja pierwsza lustrzanka i pierwszy raz mogłam wykonać tak dobrej jakości zdjęcia (chociaż póki co robione w trybie automatycznym) i poznać, jak to jest, gdy jest "złe światło". Lubię fotografować, dotychczas używałam kompaktów Canona, więc wydawało mi się, że wiem dokładnie o co chodzi. Jednak dopiero dzisiaj przekonałam się, że moja wiedza w tym zakresie wymaga aktualizacji. Przygotowując zdjęcia do sklepu internetowego znalazłam ze znajomymi super miejsce na sesję - a przynajmniej tak mi się wydawało. Pogoda pochmurna, ciepło... no i to ostre słońce wynurzające się zza chmur. Nawet jeśli "było za chmurami", w miejscu w którym najbardziej zależało mi na zrobieniu zdjęć aparat zaczął wariować i robić niemalże białe zdjęcia. To moja pierwsza "profesjonalna" firmowa sesja zdjęciowa i dziękuję moim znajomym za pomoc. Nie pomogło zmniejszenie ISO i innych parametrów. Co gorsza, chciałam zrobić też kilka zdjęć na kolejny wpis. Oj działo się,,, ;-) Dużo pracy przede mną ;-) 
   Powracając do dzisiejszej stylizacji:  postawiłam na prostotę. W pierwszej wersji cały zestaw był biały, jednak w końcu zdecydowałam się na pokazanie Wam mojego ostatniego nabytku z Mohito - płaszcza z materiału podobnego do jeansu (więcej nowości znajdziecie TUTAJ). Prosto i wygodnie :-)

Zapraszam do obejrzenia całego postu ;-)

sobota, 9 lipca 2016

New in

    Witam Was!
    Ponieważ ostatnio pod moim postem pojawiły się opinie, że zamieściłam tylko zdjęcia produktów pochodzące ze sklepów internetowych, a dobrze byłoby je zobaczyć "w innym świetle", postanowiłam dodać do tego postu kilka zdjęć mojego autorstwa. W końcu blogi modowe są od tego, by pokazywać produkty "na żywo" a nie tylko kopiować gotowe zdjęcia. Był to efekt mojego napiętego grafiku. Ale w końcu od kilku tygodni mam wolny weekend i postanowiłam to wykorzystać ;-)

   Dziś kilka nowości z mojej szafy i nie tylko ;-)
   Zapraszam do obejrzenia całego postu :-)